Jazyková škola Dimenze

Telefon:
+420 606 606 787

E-mail:
dimenze@dimenze.cz

Adresa:
Pod Všemi Svatými 20,
Plzeň

Pomaturitní studium

Co je pomaturitní studium

Jde o jednoleté denní studium cizího jazyka, které probíhá cca 20 hodin týdně od září do června (naše jazyková škola navíc nabízí 2 hodiny druhého jazyka týdně v 3 měsíčním kurzu).

Pomaturitní studium je zakončeno osvědčením o absolvování, avšak kvalitní jazyková škola zprostředkovává i účast na státních nebo mezinárodních zkouškách (viz Obsah studia).

Podle vyhlášky Ministerstva školství č. 252/2010Sb. je pomaturitní studium považováno za formu středoškolského studia, díky čemuž mají účastníci zajištěn statut studenta (viz níže).

Komu je studium určeno?

  • Zájemcům o intenzivní výuku jazyka se zaměřením na složení mezinárodních jazykových zkoušek i na praktické využití.
  • Studentům, kteří potřebují kvalitní průpravu pro pobyt v zahraničí nebo pro nalezení perspektivního pracovního místa.
  • Budoucím vysokoškolákům jako příprava na náročnou jazykovou výuku na VŠ.
  • Studentům nepřijatým na VŠ nebo po odchodu z 1. ročníku VŠ nebo VOŠ jako efektivní využití období před dalšími přijímacími zkouškami.

Pomaturitní studium můžeme doporučit i s pozdějším nástupem (nejlépe do konce kalendářního roku – viz. Zachování výhod studenta) nebo v případě, že maturujete až v září (maturitní vysvědčení lze doložit později).

Zachování výhod studenta

Naše jazyková škola byla zařazena do seznamu poskytovatelů pomaturitních kurzů dle vyhlášky MŠMT ČR č. 252/2010Sb., což zaručuje čerstvým maturantům do 26 let zachování veškerých výhod státem hrazeného sociálního a důchodového pojištění.

Statut studenta je přiznán v případě, že student nastoupí na pomaturitní studium nejpozději do konce kalendářního roku, ve kterém složil svoji první maturitu.

POZOR!!!

Nesloží-li student/ka maturitní zkoušku v řádném termínu, může nastoupit na pomaturitní studium od začátku školního roku bez výhod studenta. Jakmile složí maturitní zkoušku v náhradním termínu, tzn. do konce kalendářního roku, jeho/její statut studenta bude obnoven.

Copyright © 2015 - 2024 Dimenze AZ s.r.o.

Pod Všemi Svatými 20, Plzeň
Tel. +420 606 606 787 nebo +420 777 200 780
E-mail: dimenze@dimenze.cz